Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Micro Plus

Micro Plus Nedir ?

Micro Plus, mikro ve galvanik akım ile birleştirilerek en üst düzeyde kullanılan özel geliştirilmiş elektro fizyoterapi cihazıdır. Benzerleri arasında en güvenli teknolojiye sahip olan tek sistemdir. Lokal kilo problemlerinin olduğu yerde etkilidir. Vücudun doğal formuna kavuşmasını sağlar Selülitin giderilmesini, zayıflamış liflerin bağlayıcı dokularını yenileyip onarılmasını sağlar. Konnektif ( Bağ ) doku aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretimini hızlandırır. Kan dolaşımını protein sentezini arttırıp hücre metabolizmasını hızlandırarak cilt yapısını yeniler. Böylece hücre içinde sağlanan iyileşme ve aktifleşme, selülitin yarattığı etki olan portakal kabuğu görünümündeki bozulmayı düzenler ve selüloitli bölgedeki dokuların yeniden normal cilt dokusuna kavuşmasına, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

 

Micro Plus Ne İşe Yarar ?

” Cildi Sıkılaştırır ”

Micro Plus uygulamaları farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması temeline dayanmaktadır. Kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak kas kitlesinin kendini toparlamasına yardımcı olur. Çalışma alanındaki bölgelere verilen elektrik stimülasyonları, deriden geçerek kasa ulaştıkları için bağ dokusunun temel hücresi fibroblastların aktivitesi artar. Bu da derinin yeniden canlanması ve toparlanmasını sağlar. Fibroblastlar, kollajen dokuyu, elastik lifleri ve derideki ekstra selüler matriks bileşenleri dediğimiz gençlik ve dirilik sağlayan moleküllerin hepsini oluşturan hücrelerdir. Zayıflama ve vücut toparlama için özel olarak geliştirilen bu cihazın spor ve egzersiz etkisi de gözlerden kaçmamaktadır. Spor yapmaktaki temel amaç olan kasların hareket etmesi, Micro plus cihazının izometrik kasılmaları sayesinde gerçekleşir ve elektro terapiyle yoğun spor yapmadan, kasların harekete geçmesi sağlanmış olur. Bu etki, antrenmansız sporcuların kaslarının atrofi olmasını engellemeye ve kronik hastalıklar sonrasında uzun bir nekahet dönemi ardından da iyileştirme programlarına destek olarak vücudun kendi yapısını ve formunu korumasına yardım eder. Özellikle sporcuların tercih ettiği Micro Plus, spor zedelenmelerine karşı da etkili bir alternatiftir. Direk hedef kası stimüle ederek, Micro Plus kasılma sağlar, adeta spor yapılmışçasına vücut sıkılaşır ve sarkan bölgelerde toparlanma meydana gelir.

”Ağrısız  Bir Yöntemdir”

Micro Plus’ın sıkılaşma ve inceltme etkisinin yanı sıra gençleşmeyi destekleyen bir özelliği de vardır. Cilt sarkmasını tedavi ederken cildin sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olan bu cihazın etkisini ilk seansın sonucunda hissedebilirsiniz. Asıl sonuç haftada 2 gün 12 seans sonunda yani altı hafta içinde gözlenmektedir. Yüzde uygulandığında mimik kaslarındaki toparlanma, gençleşme, yağlı alanda azalma ve dirileşme, yanaklarda lifting etkisi açıkça hissedilir. Benzer etki kol, karın, basen ve bacaklar gibi vücudun diğer bölgelerinde de görülür. Mikro plus seansları 30 dakikalık periyotlar halindedir.A acının çok az olması, danışana elektrik uyarıları verilirken sadece sinek ısırığı gibi çok az sinyaller hissetmesi avantaj oluşturur. Şiddetli bir ağrı kesinlikle yoktur. Sadece, bazı kaslar uzun bir süre çalışmadığından ilk birkaç seans sonunda hafif sızlamalar hissedilebilir. Yıllarca spor yapmayan ya da ağır bir işi olmayan biri spor yaptığında nasıl kaslarında kramplar ve kasılmalar hissediyorsa, burada da aynı durum söz konusudur. Bu tedavinin aşırı kilolu hastalarda mutlaka bir diyetisyen eşliğinde gerçekleştirmesi gerektiğinin de altını çizmek gerekir.. Yeteri kadar hareket edip spor yapmadığı için vücudunda sarkmalar ve bölgesel yağlanmalar meydana gelen kişiler için etkili bir yöntem olan Micro Plus ile yattığınız yerde kaslarınız çalışırken, belli bir süre zarfında da vücudunuzda gözle görülür bir sıkılaşma meydana gelir.

 

Uygulama Alanları

Yüz Gençleştirme

Micro plus yüz gençleçtirme uygulamasının yüzde toparlamayı, sıkılaştırmayı ve cilt yapısını canlandırmayı sağlayan gözle görülür etkileri vardır. Yüzde bölgesinde, cildin sıkılaşması ve toparlanmasına yardımcı olan micro plus etkisini ilk seansın sonucunda hissedebilirsiniz. Ancak asıl sonuç haftada iki gün 12 seansın bitiminde belirgindir. Altı hafta içinde yüzde toparlanma, gençleşme, dirileşme ve yanakta lifting etkisi açıkça görülür.

Boyun Gençleştirme

Yaş ilerledikçe derinin altındaki yağ dokusu azalırken yer çekimi nedeniyle gevşeyen dokuda sarkmalar oluşur.
Ayrıca derinin orta tabakası olan dermisteki kollajen ve elastin miktarının düşmesi, ciltteki gerginlik ve elastikiyeti azaltmaktadır.
Microplus yüz lifting uygulaması, kaslara 36 saat  spor etkisi yaratırken kollojen ve elastin aktivasyonunu %41 attırdığı gözlemlenmiştir.
Yüzde 8/12 yaş aralığında gençleşme ve toparlanma görülmektedir.

Yüz ovalini belirginleştirme

Yaş ilerledikçe derinin altındaki yağ dokusu azalırken yer çekimi nedeniyle gevşeyen dokuda sarkmalar oluşur.
Ayrıca derinin orta tabakası olan dermisteki kollajen ve elastin miktarının düşmesi, ciltteki gerginlik ve elastikiyeti azaltmaktadır.
Microplus yüz lifting uygulaması, kaslara 36 saat  spor etkisi yaratırken kollajen ve elastin aktivasyonunu %41 attırdığı gözlemlenmiştir.
Yüzde 8/12 yaş aralığında gençleşme ve toparlanma görülmektedir.

Karın Toparlama

Çalışma prensibi sayesinde üç farklı dalga boyu galvanik akım verilerek, karın kasları güçlendirilir, sıkılaştırma sayesinde 1-3 beden arası incelme etkisi görülür. Mikroplus, spor yapmadan metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırarak bölgesel incelme ve sıkılaşmada çok başarılı bir yöntemdir.

Popo Kaldırma

Microplus popo kaldırma uygulaması üç farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması temeline dayanmaktadır. Kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak vücudun kendini toparlamasını sağlar. Aynı zamanda Micro Plus, uygulanan bölgedeki dolaşım sistemini uyarır ve dolaylı olarak lenfatik drenajı arttırır. Tüm bu etkiler deride canlanma, dirileşme, toparlama ve sıkılaşma etkisi gösterir.

Bacak ve Bacak içi Sıkılaştırma

Bacak ve iç bacak micro plus uygulamaları, farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması temeline dayanır. Mikroplus sayesinde kaslarda gerçekleşen izometrik kasılmalar, vücudun kendini toparlamasına yardımcı olur. Kas dokusu ilk önce ihtiyaç duyduğu enerjiyi ATP kullanarak elde etmeye çalışır. Oluşturduğumuz bu kasılmalar vücudun enerjiye ihtiyaç duymasını sağlar. Ancak ATP kısa sürede tükendiği için bu kez kaslar kendi dokularındaki glikojen ve yağı kullanmaya başlayarak enerji toplar ve enerji kullanılarak vücutta belli bölgelerde lokalize olan yağ dokusunu da azaltır.
Bacak ve bacak içlerindeki yağlı ve selülitli görüntü düzelirken aynı zamanda dolaşım sistemi uyarılır. Dolaylı olarak lenfatik drenaj artar.Tüm bu etkiler sayesinde 1 ila 3 beden daralma sağlanırken aynı zamanda deride canlanma, dirileşme, toparlanma ve gençleşme etkisi görülür.

Göğüs Sıkılaştırma

Microplus göğüs sıkılaştırmada, farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların izometrik kasılmaları sağlanır bu sayede göğsün kendini toparlaması gerçekleşir. Micro plus,  göğüs bölgesinde ki dolaşım sistemini uyarırken bölgedeki lenfatik drenajıda arttırır.
Tüm bu etkiler göğüsde , canlanma, dirileşme, toparlanma ve gençleşme etkisi gösterir.

Sırt Toparlama

Microplus sırt toparlama, galvanik akımı verilerek kasların izometrik kasılmaları sayesinde yoğun spor yapmadan metabolizma ve yağ yakımı hızlandırılarak zayıflamak ve sıkılaşmak için çok başarılı bir yöntemdir.
Uygulama sırasında bölgesel kan dolaşımı ve lenf drenajında belirgin miktarda artış görüldüğü için sarkma ve gevşeme ortadan kalkar. 1-3 beden daralmanın gözlemlendiği sırt toparlama uygulaması 12 seans haftada 2 gün olarak programlanır.

Selülit Tedavisi

Micro Plus selülitin giderilmesini ve zayıflamış liflerle bağ dokularının yenilenip onarılmasını kolaylaştırır. Konnektif (Bağ) doku aktivitesini arttırarak, kolojen ve elastin üretimini hızlandırır.

Micro Plus sayesinde hücre içinde iyileşme ve aktfileşme sağlanır. Selülitin yarattığı portakal kabuğu görünümündeki bozulma kaybolur. Micro Plus selülitli bölgedeki dokuların yeniden normal cilt dokusuna kavuşmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Kan dolaşımını ve protein sentezini arttırıp hücre metabolizmasını hızlandırarak cilt yapısını yeniler. Selülitler düzelir cilt dokusu normale döner.

 

Uygulamalar

Yüz Gençleştirme
Boyun Gençleştirme
Yüz ovalini belirginleştirme
Karın Toparlama
Popo Kaldırma
Bacak ve Bacak içi Sıkılaştırma
Göğüs Sıkılaştırma
Sırt Toparlama
Selülit Tedavisi