Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Glutatyon

Glutatyon Nedir?

Glutatyon, reaktif oksijen moleküllerini ve serbest radikalleri yok ederek vücudu koruyan çok güçlü bir antioksidandır. Doğal olarak tüm vücutta üretilen, yoğun bir şekilde karaciğerde ve beyin hücrelerinde etki gösteren bir molekül olan glutatyonun üretimi, kötü besleme, alkol, ilaçlar ve toksik maddelerden dolayı zamanla azalmaktadır. Bu yüzden dışarıdan alınması halinde glutatyonun tüm eksilen faydalarını yerine geri getirmektedir. Laboratuvarda özel yöntemlerle hazırlanan bir biyoteknoloji ürünü olan Glutatyon, bu terapiler sayesinde 30 yıldır takviye olarak kullanılmaktadır .

Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve kronik enflamasyonun kontrol altına alınması glutatyon düzeylerinin yüksek tutulmasıyla ilişkilidir. Araştırmalar artan glutatyon düzeylerinin kas hasarını azalttığını, kas kuvveti ve dayanma gücünü artırdığını ve metabolizmayı yağ depolamadan kas yapımına dönüştürdüğünü göstermiştir . Glutatyonun vücutta pigmentasyonu azaltıcı vardır. Yaşlılık ve güneş lekelerini siler. Bu etkisini melanin pigmentini azaltarak ve tirozinaz enzimini deaktive ederek gerçekleştirir. Bu etkisi güneşten korunmaya azami dikkat halinde kalıcıdır.  Pigment azaltıcı etkinin ortaya çıkışı 3-6 aylık tedavi sürecini takiben olmaktadır.

 

Glutatyon Nasıl Etki Eder?

Güçlü bir antioksidan olan glutatyon yaşlanma karşıtı etkisinin yanı sıra, beyni ve vücut dokuları serbest radikallerin zararlarından korur. Tüm vücutta yüksek detoksifikasyon etkisi vardır. Kanserojen ve toksik maddeleri etkisiz hale getirerek vücuttan atar. DNA ve protein yapımında önemli rol oynar. Glutatyonun herhangi bir yan etkisi yoktur, güvenle kullanılabilir aksine vücuda tam destek sağlar .

Glutatyonun genel faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Oksidatif stresi azaltır
 2. Kansere karşı koruyucudur
 3. Bağışıklık sistemini güçlendirir
 4. Cildin yenilenmesini hızlandırır
 5. Sedef hastalığının etkilerini azaltır.
 6. Karaciğer yağlanmasında hücre hasarını azaltır.
 7. Periferik arter hastalığı olan insanlarda mobiliteyi arttırır.
 8. Parkinson hastalığının semptomlarını azaltır.
 9. Otoimmün hastalıklara karşı savaşmaya yardımcı olur.
 10. Kontrolsüz diyabetin etkisini azaltır.
 11. Solunum hastalığı semptomlarını azaltır
 12. Sigara dumanın zararlarını frenlemekte
 13. Vücutta biriken ağır metalleri temizliyor
 14. Kas performansını arttırıyor

 

Glutatyon En Faydalı Formu Nedir?

Glutatyon toz halinde tek kullanımlık steril flakon halinde yurt dışından temin edilmektedir. Uygulanacak doz serum ile karıştırılarak hazırlanır. Ardından hazırlanan serum damardan 15-20 dakika içinde vücuda verilir.

Hekimin önerisi doğrultusunda Ortalama 8-10 seans haftada 1-2 kez olacak şekilde uygulanır.

Aynı zamanda ozon tedavisi ile kombine kullanımı etkiyi daha çok artıracaktır .

Glutatyonun, Vitamin C ve Alfa Lipoik asit ile bir arada verildiği ”Cindirella Drip”, anti-aging yöntemleri arasında kendine yer bulmuş bir uygulamadır.

Her işin başı sağlık deyip , siz sevgili danışanlarımıza en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz .

İşimiz sağlığınız